Miroslav Matušínský

Jméno ve světle

Lanzarote, Vulkanický ostrov Césara Manrique 

Většinu ostrova pokrývá poušť charakteristické červenohnědé barvy, tvořená lávovými vyvřelinami. Ztuhlé lávy je prý na ostrově tolik, že by si jí každý člověk na Zemi mohl odvézt 50 kg.

Samotná Lanzarote je úchvatným ostrovem patřícím do Kanárských ostrovů a leží v Atlantském oceánu poblíž pobřeží Maroka. Pro turisty z celého světa je oblíbenou destinací díky své jedinečné kombinaci vulkanické krajiny, nádherných pláží a kulturního dědictví. Pokud jde o cestování na Lanzarote, existuje několik možností dopravy.

Nejčastějším způsobem, jak se dostat na Lanzarote, je letecky. Ostrov má mezinárodní letiště Arrecife, které je dobře spojeno s mnoha evropskými destinacemi. Můžete si vybrat mezi různými leteckými společnostmi a časy letů, což usnadňuje plánování vaší cesty.

Po příletu na Lanzarote se dostanete do místních destinací, jako je hlavní město Arrecife, nebo do turisticky atraktivních oblastí, jako je Puerto del Carmen, Costa Teguise nebo Playa Blanca. Můžete využít taxislužby nebo pronajmout si auto, což je velmi populární možnost, protože vám umožní flexibilitu a nezávislost během vašeho pobytu. Ostrov je relativně malý, což znamená, že se můžete snadno dostat kamkoli během krátkého času.

Během vašeho pobytu na Lanzarote byste neměli vynechat návštěvu národního parku Timanfaya, který je jedním z nejvýraznějších přírodních krás na ostrově. Můžete si prohlédnout neuvěřitelné vulkanické útvary, jízdu na velbloudech nebo dokonce vidět, jak se voda promění v páru, když je zalita do geotermálních otvorů.

Dalším zajímavým místem je Jameos del Agua, které je součástí komplexu jeskyní vytvořených sopečnou aktivitou. Tento unikátní prostor byl navržen umělcem Césarem Manriquem a nabízí zážitek jako žádný jiný. Uvnitř jeskyně najdete jezero s albinosovými kraby a podzemní koncertní sál.

Lanzarote také nabízí mnoho krásných pláží, které lákají milovníky slunce a moře. Playa Papagayo je jednou z nejznámějších a nejkrásnějších pláží na ostrově.

César Manrique, španělský umělec a aktivista, měl velký vliv na ostrov Lanzarote. Jeho práce, zahrnující integraci architektury s přírodním prostředím, přispěla k jedinečnému charakteru ostrova. Manrique se také zasloužil o ochranu životního prostředí a udržitelný rozvoj ostrova. Díky jeho úsilí se Lanzarote stalo příkladem udržitelného cestovního ruchu a získalo mezinárodní uznání.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

Přidejte odpověď

© 2024 Miroslav Matušínský

Portfolio Fotografa & Cestovatele MM