Miroslav Matušínský

Jméno ve světle

Dánsko, nejjižnější země Skandinávie

čtvrť Christiania

Rozhodli jsme se podniknout víkendový výlet do Kodaně v dubnu, ačkoliv byla ještě docela zima a já jsem ještě nebyl úplně uzdraven po nedávné chřipce. S tříletým synem jsou takové eurotripy docela náročné, ale rozhodli jsme se, že si to užijeme a objevíme některá zajímavá místa ve městě.

Jedním z prvních míst, která jsme navštívili, byl přístav Nyhavn. Bylo úžasné procházet se po pobřeží tohoto malebného přístavu, obdivovat ty barevné historické domy a vidět lodě kotvící na břehu. Navíc jsme měli štěstí, že nám počasí přálo a pršelo jen krátce ráno.

Dalším zajímavým místem, které jsme navštívili, byla svobodná čtvrť Christiania. Bylo to fascinující místo plné alternativní kultury a volných zákonů. Procházka úzkými uličkami a obdivování street artu bylo nezapomenutelné. Měli jsme možnost ochutnat různé jídlo a pití v jedné z místních kaváren, což byla skvělá zkušenost.

Návštěva městské tržnice byla dalším zážitkem. Procházka kolem stánků s čerstvými potravinami, suvenýry a místními specialitami byla příjemná. Ochutnali jsme některé tradiční dánské pokrmy a zakoupili jsme si i několik místních produktů, abychom si je odvezli domů.

Jedním z vrcholů naší cesty byla návštěva botanické zahrady. I když byla zima, zahrada byla plná různých druhů rostlin. Procházka skleníkem s tropickými rostlinami nás přenesla do exotického prostředí, a věřte mi, to byl opravdu útěk od chladného počasí.

Před odletem jsme si udělali čas na koupání v Kastrup Søbad, pobřežním místě s bazény. Bylo to osvěžující a zábavné. Naštěstí jsme měli štěstí s počasím, protože pršelo pouze hodinu ráno, což je v této lokalitě velmi výjimečné.

Ačkoliv jsme bydleli v nejmenším pokoji, který jsme za celou naši cestu zažili (s výjimkou kapsulového hotelu v Singapuru), musím říct, že cena ubytování byla docela vysoká, což je v Skandinávii standard. Nicméně jsme se snažili využít maximálně každý prostor a užívat si našeho pobytu.

Celkově jsme si víkendovou cestu do Kodaně velmi užili. I přes některé výzvy jsme objevili zajímavá místa, ochutnali místní kulturu a vytvořili si nezapomenutelné vzpomínky.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

Přidejte odpověď

© 2024 Miroslav Matušínský

Portfolio Fotografa & Cestovatele MM