Miroslav Matušínský

Jméno ve světle

USA, Národní parky v zimě

Naše plánovaná cesta do šesti národních parků v poušti Spojených států v zimě na čtyři dny slibuje neuvěřitelné dobrodružství. Přistáváte a odletáte z Las Vegas, přičemž vaše cesta zahrnuje návštěvu národních parků Grand Canyon, Arches, Bryce Canyon, Canyonlands, Capitol Reef a Zion. S převýšením přes 4 000 metrů a různorodou krajinou si užijete úchvatné scenérie a pestré outdoorové aktivity.

Po příletu do Las Vegas se vydáte na cestu směrem k prvnímu národnímu parku, Grand Canyonu. Tento ikonický park nabízí dechberoucí výhledy na hluboké kaňony a impozantní skalní útvary. Můžete se projít po okraji kaňonu nebo si vychutnat pohled z vyhlídkových míst.

Poté se vydáte na sever směrem k národnímu parku Bryce Canyon. Budete ohromeni jeho slavnými skalními věžemi, známými jako „hoodoo“. Prozkoumejte park při pěší turistice nebo využijte možnost jízdy na saních po sněhu, která je v zimě k dispozici.

Následující zastávkou na vaší cestě je národní park Zion, který je známý svými úžasnými červenými skalami a rozmanitými turistickými stezkami. Vydejte se na některou z populárních túr, jako je Angels Landing nebo The Narrows, které vám umožní objevit krásy tohoto parku.

Poté se vydáte na východ směrem k národnímu parku Arches, kde naleznete jedinečné skalní oblouky a skalní útvary. Projděte se po stezkách a obdivujte některé z nejslavnějších oblouků, jako je Delicate Arch nebo Landscape Arch.

Dalším parkem na vašem seznamu je národní park Canyonlands, který nabízí divoké a odlehlé prostředí. Zde se setkáte s úchvatnými kaňony a rozsáhlými roklinami. Prozkoumejte park autem nebo se vydejte na turistické stezky, abyste objevili jeho krásu.

Vaše cesta vrcholí v národním parku Capitol Reef, který je často přehlížený, ale nabízí úžasné geologické útvary a historické památky. Projděte se po údolí Fruita a objevte pozůstatky starých ovocných sadů a historických budov. Tato oblast kdysi sloužila jako úrodná oáza pro pionýry, kteří zde založili osadu. Dnes můžete procházet mezi stromy stále plodícími starými odrůdami, ochutnat čerstvé ovoce a navštívit muzeum Fruita, kde se dozvíte více o historii tohoto fascinujícího místa.

Po úžasném objevování všech těchto národních parků se vrátíte zpět do Las Vegas, kde si budete moci odpočinout před náročným cestou zpět a značným časovým posunem. Naše cesta po poušti Spojených států v zimě představuje dokonalou kombinaci dobrodružství v přírodě a okouzlujícího městského života.

  • Samotný Grand Canyon je jednou z největších přírodních divot na světě. Jeho hluboké kaňony a dramatické skalní útvary přitahují návštěvníky z celého světa. Můžete se vydat na procházku po okraji kaňonu a obdivovat nádherné výhledy, nebo se rozhodnout pro dobrodružnější trek směrem dolů do kaňonu.
  • Bryce Canyon je známý svými unikátními skalními věžemi, které jsou nazývány „hoodoo“. Tyto výrazné skalní útvary mají různé tvary a barvy, které se proměňují s ranním a večerním sluncem. Můžete si projít některou z mnoha turistických stezek a prozkoumat tento působivý park.
  • Národní park Zion je známý svými červenými skalami a malebnými kaňony. Jednou z nejoblíbenějších túr je Angels Landing, což je strmá stezka vedoucí na vyhlídkovou plošinu, odkud se nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Další známou trasou je The Narrows, což je stezka vedoucí úzkým kaňonem, kde se můžete procházet po proudu řeky.
  • Národní park Arches je domovem více než 2 000 přírodních oblouků a skalních útvarů. Mezi nejznámější patří Delicate Arch, který se stal ikonou státu Utah. Můžete se vydat na turistickou stezku k tomuto ikonickému oblouku, abyste si ho prohlédli zblízka.
  • Národní park Canyonlands je rozdělen do několika oblastí, které nabízejí různorodé krajinářské scenérie. Mezi hlavní zajímavosti patří Island in the Sky, který poskytuje úchvatné výhledy na nekonečné kaňony a mesy. The Needles je další oblast parku, kde naleznete skalní jehly a rozsáhlé plochy pro pěší turistiku.
  • Národní park Capitol Reef je známý svými monumentálními útvary, včetně pískovcových skalních útesů a rozmanitých geologických vrstev. V údolí Fruita najdete historické ovocné sady a památky na osídlení. Můžete si prohlédnout některé z historických budov nebo se vydat na túru a objevit okouzlující krajinnou diverzitu parku.
  • Každý z těchto národních parků nabízí unikátní zážitky a úchvatné scenérie, které stojí za to objevit. Budete mít možnost prozkoumat přírodní krásy a outdoorové aktivity, které vám umožní prožít nezapomenutelnou cestu do americké pouště.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

Přidejte odpověď

© 2024 Miroslav Matušínský

Portfolio Fotografa & Cestovatele MM