Miroslav Matušínský

Jméno ve světle

Tasmania

Od Tasmánského Ďábla k Vínu Čecha

Při své první návštěvě jsem byl okamžitě zasažen chladnějším klimatem, které je více podobné Novému Zélandu než pevninské Austrálii. Tento osvěžující kontrast mě přiměl objevovat všechny kouty tohoto úžasného ostrova.

Jedním z nezapomenutelných zážitků bylo setkání s tasmánským čertem, ikonickým tvorem, který je doma jen zde. Návštěva Tasmánie by nebyla kompletní bez této zkušenosti, která mi připomněla důležitost ochrany ohrožených druhů.


V Tasmánii jsem také ochutnal vynikající vína a měl jsem tu čest setkat se s významným Čechem, panem Josefem Chromým, jehož vinařství produkuje některé z nejlepších vín na ostrově. Toto setkání bylo nejen gastronomickým zážitkem, ale také příjemným spojení s mými kořeny.

Nemohl jsem vynechat ani průzkum poloostrovů a vnitrozemí Tasmánie. Každý výlet mě vedl k novým objevům – od dramatických pobřežních útesů přes bujné lesy až po historické památky. Tasmánie je skutečně rozmanitá a nabízí něco pro každého cestovatele.

Na závěr vám představuji galerii fotografií z mých cest po Tasmánii, která zachycuje krásu a kouzlo tohoto úchvatného ostrova. Doufám, že vás inspiruje k vlastnímu objevování tohoto skrytého pokladu Austrálie.

Tasmania Expedition-152-2016 Tasmania-620-2015

© 2024 Miroslav Matušínský

Portfolio Fotografa & Cestovatele MM